הבובה של הבובות

מה הנחמנים המשמחים עושים באירוע? אילו פעלולים? איך בעצם הם מצליחים לשמוח ולשמח? מה זה בובת ענק של נחמן? מה הגובה של הבובה? איך הבובה גורמת לשמחה? איך מפעילים בובת ענק? כמה עולה בובת נחמן באירוע?

להיות נחמן משמח זה לא פחות מאשר להיות –  הבובה של רבי נחמן…

כשמזמינים "נחמנים לארוע", זה לא פחות מאשר –  להזמין את רבי נחמן שיפעיל את הבובות שלו באירוע.

כי "נחמנים משמחים" זה לא מקצוע, וזה לא קשור לאישיות, אלא הכל נבע רק מקיום הציווי "להיות בשמחה תמיד" והשליחות לשמח את האנשים, שרבי נחמן ציוה. ההכנסות הן לצורך החזקת הפעילות והדפסת ספרי רבי נחמן, מימלא "נחמנים" באים בליווי רבי נחמן, "אני הולך לפניכם" אמר.

המשמחים של רבי נחמן לא עושים מופע אומנותי או פעלולים מיוחדים… הם פשוט באים… עם אנרגיות טובות וכוונות אמיתיות ואיכשהו מצליחים ובגדול – להרים את האירוע, את הנפשות והלבבות.  וזה לא בזכות עצמם ולא בגלל כישורהם, אלא בזכות האומנות מופלאה של רבי נחמן מאומן, והפעלולים שהוא מחולל בנפשות, במשך כל השנה ובכל מקום, הוא זה שמפעיל אותנו, אנחנו הבובות שלו. אנחנו רק צריכים לבוא.

לאחרונה רוב הצוותים מצויידים עם "בובת ענק" "בובת נחמן", מוצר נלווה. היא מוסיפה המון שמחה ואפקט של הפתעה נוספת.

מה גם שהבובה מסמלת את העובדה שגם הנחמנים המשמחים האנושיים, הם בעצמם בובות… של רבי נחמן.

בתוך הבובה נמצא אדם (אחד מהמשמחים) מפעיל, שנושא עליו תיק או חגורה, ובתוכה מצבר. המפעיל מחבר כבל מהמצבר למאוורר המותקן בבובה (בכתפיים). המאוורר מכניס אויר לתוך הבובה והיא מתנפחת, למשך כל ההפעלה נכנס אויר לבובה, אחרת היא תקרוס. וכך לאורך כל ההפעלה נכנס איוורור למפעיל והוא יכול לנשום…

גודל הבובה כ3.5 מטר. הגודל מאוד חשוב, אף אורח באולם לא מפספס את הכניסה המפתיעה. ואם יש אורח שעוד לא קם לרקוד – עכשיו יש לו סיבה טובה לקום על הרגליים ולמלא את הרחבה. לבובה יש נוכחות ברחבה ומעודדת את כולם להעלות חיוך, למחוא כף, ואפילו להתחיל כבר לרקוד.

נוכחות הבובה הגדולה, בפרט כשהיא בדמות חסיד ברסלב, מזכירה את רבי נחמן והשמחה שהוא מצווה, מחייבת את כל הנוכחים לא לישאר אדישים, היא מחייבת שהרחבה תיהיה פעילה ושמחה.

כאשר אנו נכנסים בהפתעה לתוך הרחבה, הבובה ממתינה בחוץ,

מאז ומתמיד, גם בלי הבובה, הכניסה שלנו בעצמה מפתיעה את האורחים ואנו מתחילים עם הריקודים סביב החתן ועם החתן ועם כל הנוכחים, התגובות הדדיות.. והרחבה מתחשמלת.

ולאחר כמה דקות מכניסים אפקט נוסף של הפתעה, את הבובה. ככה זה בדרך כלל.

לפעמים עדיף להכנס כבר בהתחלה עם הבובה, ביחד עם כל הצוות. בעיקר במקרים שהזמינו צוות לא גדול באירוע עם הרבה אורחים, ואנו חוששים שכניסה של הצוות לא תורגש מספיק, אז כדאי להכנס מההתחלה כולם ביחד עם הבובה.

לרוב, אנו מוזמנים רק לסיבוב אחד של ריקודים. או להרקדה בהתחלה עד למנה ראשונה, או להרקדה באמצע בין-המנות, או להרקדה בסוף לאחר המנה-העיקרית.

במקרים חריגים יש צורך שניהיה באירוע יותר מהרקדה אחת, לשני סיבובים, במקרה כזה הבובה לא נכנסת בהרקדה הראשונה, אלא הצוות נכנס ונותן את מלא הכח בסיבוב אחד, ולאחר ההפסקה – בסיבוב הבא מכניסים גם את הבובה, כדי שיהיה אפקט נוסף של הפתעה.

חשוב לציין: אין תוספת תשלום על הבובה. הבובה נכללת בתשלום לצוות המשמחים "הבובות" האנושיות של רבי נחמן…

שיהיה המון מזל טוב
צוות המשמחים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *